Paragliding in Oludeniz

     ÖLÜDENİZ BELCEKIZ:
     Ölüdeniz Lagünü ve Belcekız Plajı, bütün dünyada “mavi cennet” diye bilinen bir doğa harikası. Modern ve renkli tatil köyleri, oteller, pansiyonlar ve kampingler turizm sezonunda tatilcilere geniş konaklama kapasitesi sunuyor. Bir “Dünya Mirası” olan Babadağ zengin florasıyla Ölüdeniz’in hemen arkasında yükseliyor. Babadağ’dan Yamaç paraşütü ile atlayış yapmak son yılların en gözde etkinliklerinden birisi... Uygun uçuş ve iniş koşulları nedeniyle, Babadağ ve Belcekız Yamaç Paraşütçülerinin de vazgeçemeyecekleri bir tatil merkezi.

OVACIK
     Ovacık Köyü, Fethiye yolu üzerinde, Ölüdeniz’den 4 km uzaklıkta bir başka turizm merkezi. Dağ ve orman manzaralı çeşitli standartlardaki konaklama tesisleri ve tertemiz havasıyla Ovacık, tatiliniz için özel bir seçenek.

HİSARÖNÜ VİLLAGE:

     Hisarönü Köyü, Ovacık Köyünün hemen yanında ve Ölüdeniz – Fethiye yolunun üzerinde yer alıyor. Çeşitli standartlardaki konaklama tesisleri, barları, diskoları, alışveriş merkezleri ve diğer eğlence etkinlikleri, Hisarönü’nde konuklara hareketli ve renkli bir tatil şansı sağlıyor. Ovacık ve Hisarönü Köylerinden dolmuşla Ölüdeniz’e 10, Fethiye’ye 20 dakikada ulaşmanız mümkün.

Oludeniz Lagoon

Fethiye Harbour

    FETHIYE
    Fethiye, kelimelerle anlatılamayacak kadar güzelliklerle dolu bir Akdeniz ilçesidir. Türkiye’nin güneybatısında Akdeniz’in Ege ile buluştuğu kıyılarda, Uluslar arası Dalaman Havalimanına 50 km uzaklıkta yer alıyor. Diğer merkezlerle karayolu ulaşımının kolaylığı, yılın her ayında yolculuğunuzun zevkli ve rahat geçmesini sağlıyor. Doğal limanı ve marinası, deniz yolculuğunu seçenler ve yatçılar için bütün olanaklara sahip. Fethiye’nin 35 km yakınındaki Göcek Koyu ve marinaları da son yıllarda Akdeniz’in yatçılarının en sevdiği uğrak yerleri...

     Fethiye, tipik Akdeniz iklimi özelliklerine sahip. Sıcak yaz günlerinin ortalama sıcaklığı 30° C. Zaman zaman yağışlı geçen kış aylarında ise bu değer 12° C dolayında. Kış aylarındaki deniz suyu sıcaklığı ise 17° C nin altına düşmüyor.
    Verimli ve bereketli topraklara sahip olan Fethiye ovasında tarım en büyük gelir kaynağı. Bundan dolayı çevredeki diğer turizm merkezlerinin aksine, Fethiye’de yaşam yaz sezonu dışında da hareketliliğini sürdürüyor.

Fethiye At Night

Saklıkent Gorge

     Saklıkent İlçe merkezine 50 km. uzaklıkta, Kayadibi Köyü sınırları içerisindedir.18 km. uzunlukta, yüksekliği yer yer 600 m.yi bulan benzersiz kanyonun içerisine gizlenmiş bir doğa harikasıdır.

      Dimdik sarp kayalıkları, çınar ağaçları, pırıl pırıl akan coşkulu kaynak suları ile, doğa tutkunları için dağcılık, yürüyüş, yüzme olanakları sunan eşsiz bir turizm merkezidir.

Saklıkent River

 

 

designed by FethiyeLife